Otelimiz


PEDASOS
ALTINEL OTEL
Assos:

Günümüzde Behramkale- Behramköy adını taşıyan Assos, ilk iskan edildiği M.Ö. 2000‘li yıllardan günümüze kadar birçok değişiklik geçirerek yaşamını kesintisiz sürdüren bir yerleşim yeridir. Assos’un ilk sakinlerinin kimler olduğu tam olarak bilinmemektedir. Kentin İlk Tunç Çağı’ndan beri iskan edildiği bilinmektedir. Troas Bölgesi’nin güney kıyısında yer alan Assos kenti, denizden yaklaşık 234 m. yüksekliğindeki andezit bir kayalık bir tepe üzerine kurulmuştur. Bu alandaki, hemen hemen bütün yapıların inşasında volkanik bir taş türü olan andezit taşın kullanılmıştır. Kuzeyde Satnioeis (Tuzla Çayı) İda Dağı’nın batı yamaçlarından doğarak Lekton (Baba Burnu) ve Aleksandreia Troas (Dalyan) şehirleri arasından denize dökülür. Homeros İlyada destanında güney Troas’ta yaşayan Anadolu’nun yerli halklarından biri olan Leleglerin denizcilik ve korsanlıklarla ünlü olduklarından aktarır. En eski adının Pedasos olduğu ve Assos adının ondan geldiği de ileri sürülmektedir. Romalı coğrafyacı Strabon da Leleglerin Assos civarındaki bölgeye sahip olduklarını belirtir. Fakat Strabon, bir Leleg kenti olan Pedasos’un kendi çağında terk edilmiş olduğunu, artık var olmadığını söyler. Bu nedenle iskanı kesintisiz devam eden Assos ile Pedasos’un aynı yer olup olmadığı belirsizdir. Troia savaşı sırasında Pedasos Akhilleus tarafından yıkılmıştır.
(Kaynak: https://canakkale.ktb.gov.tr/TR-70512/assos-oren-yeri.html)

Otel Bilgileri

TARİHİN, DOĞANIN İÇİNDE, EGE’NİN EŞSİZ MAVİLİĞİNDE HUZURUN, MUTLULUĞUN MERKEZİ

Assos’un en güzel koyu Kadırga’da, denize sıfır konumda, özel plajı olan, evcil hayvan kabul eden, tüm tatil ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek otelimiz …. Mart 2020’de yepyeni kadrosu ve farklı bir işletme anlayışıyla açılıyor. Ferah bir yerleşimle beş blokta toplam 4’ü süit ve her birinde 3 ya da 4 kişinin konaklayabileceği genişlikte, konforlu 36 odamız evinizdeki sıcaklığı aratmayacak. İki bloğumuzu hayvan sever dostlarımıza ayırdık. Bu iki blokta konuklarımız evcil hayvanlarıyla birlikte kalabilecek, onlardan tatil süresince ayrılmamış olacaklar. Otelimiz adını mitolojide hem Assos’un eski adı olarak düşünülen Pedasos’tan, hem kendisi bir kahraman olan Pedasos’tan hem Troya destanının baş kahramanlarından Akhileus’un ölümsüz atı Pedasos’tan aldı. İnsanı, hayvanı, ağacı, tümüyle doğayı seven ve saygı duyan bir otel olarak bu adı mühürledi. Pedasos’ta saygıyı, sevgiyi, özeni, bulacaksınız. Çünkü hepimiz buna layığız.

Konaklama Bilgileri

Tüm odalarımızda Uydu yayınlı Led TV, Klima, Özel banyo, ücretsiz Wi-fi bağlantısı bulunmakta. Sağlığınız için parkeyle döşenmiş odalarımız, zevkli eşyasıyla size huzuru ve mutluluğu getirecek. Temiz ve bakımlı yüzme havuzumuzda, özel plajımızdaki beach barımızda, hızlı ve mükemmel servisimizle yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz.

Yiyecek İçecek Bilgileri

Konsept: Her şey dâhil Yarım pansiyon sistemiyle konaklayabileceğiniz otelimizin restoranı alakart menüsüyle, açık büfesiyle zor beğenen konuklarımızı da mutlu edecektir. Assos’un muhteşem zeytinleri, zeytinyağı, dağ kekiği, Ezine’nin dillere destan peynirleri ve Ayvacık’ın leziz etleri, yerel yiyeceklerimiz ve açık büfemizde sıklıkla karşılaşacağınız sürprizlerimiz, tatilinizin unutmayacağınız tatları olacak. Belirli günlerde sunacağımız canlı müzik, tatilinize özel anlar katacak, Ege’nin büyüsünü ruhunuzda hissetmenizi sağlayacak.

Aktivite Bilgileri

Pedasos Altınel Otel'de, tatilinizin keyifli bir şekilde geçmesi için çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. Otelimizde konaklayan misafirlerimiz masa tenisi, plaj voleybolu oynayıp ya da deniz ile havuzdan faydalanıp güzel vakit geçirmekte, Truva, Assos gibi tarihî yerleri keşfetme imkânı yakalamakta.

İSMİMİZ NEREDEN GELİYOR?

Pedasos, Latince şekliyle “Pedasus” adına antikçağda hem kişi, hem at, hem yer adı olarak rastlanıyor. Temel kaynak Homeros, İlyada. Destanın 6. Bölümünde Troyalı bir savaşçıdır, kardeşi Aisopos’la birlikte Euryalos tarafından öldürüldüğü belirtilir. 16. Bölümde de Eetion’u öldürdüğü zaman Akhilleus’un ganimet olarak aldığı atın adıdır. Yer adı olarak yine 6. Bölümde Satniois ırmağı kıyısında havadar bir şehir olarak geçmekte. Satniois ise Kazdağlarından çıkıp Ege’ye dökülen Tuzla Çayı’nın Yunanca adı. Plinius Pedasos’un sonradan Adramytteion adını alan bir yer olduğu kanısında ama Satniois ırmağı kıyısında oluşu nedeniyle onun bu konuda yanıldığı söyleniyor. Herodotos’a göre de Karia’da bir şehir Pedasos (V.121). Tam yeri bilinmiyor, Miletos, Halikarnassos, Stratonikeia arasında bir yer diye tahmin ediliyor. Başkaca antikçağ yazarlarında da Pedasos adına rastlanmakla birlikte ayrıntılı bilgi yok. Assos’un, Troas’ta bir şehir olması ve kuzeyinden Tuzla Çayı geçmesi nedeniyle Pedasos’la bağlantılı olma ihtimali var..

Biz Sizi Arayalım
Pedasos Altinel
Pedasos Altinel

Unutulmaz Bir Tatil İçin...

Bizi Arayın!
× Whatsapp İletişim