1 5
Assos Otel İçin Doğru Seçim
Haziran 13, 2020
Pedasos Altinel
Assos Otel Önerileri
Haziran 13, 2020

Assos Pedasos Altınel Otel

4 2

Assos’un Gözbebeği Pedasos Altınel Otel, Tatil Tercihiniz İçin En Doğru Yer!

Bir Tatil Beldesi ve Bir Kültür Harmanı Olarak Assos


Öncelikle sizlere otelimizin üzerinde bulunduğu bu mükemmel toprak parçasından bahsetmek istiyoruz. Assos bir dağın eteğinde Edremit Körfezi ve Lesbos Adası’nın karşısında yer alan ve Andezit kayalıklarının üzerine kurulduğu bir bölgededir. Assos’un tarihi üzerine kesin bir doğruluk olmamakla birlikte aktif olarak yerleşik hayata dair deliller MÖ 3000 yılından başlamaktadır. Bu kanıtlar doğrultusunda tarihçiler

buradaki yaşamın MÖ 1200 yılına kadar devam ettiğini düşünmektedirler.  Ünlü tarihçi Homeros bu bölgede yaşayan kişiler Lelegler olup Tria’nın güneyinde olduğunu belirtmiştir. Ayrıca bölgede yaşayan lelegler denizle oldukça ilgili olup korsanlık ve denizcilik faaliyetlerinde oldukça ilerlemişlerdir. Daha sonra Thrakia ile Mysialıların çoğunlukta olduğu bir nüfustan oluşan M.Ö VII. Yüzyılda yaşadığı istila ile Aioller egemenliği altına girmiştir. Bu istila bölgeye hakim olan Lydialılar ile birlikte son bulmuş ve Assos Lydialıların hakimiyeti altın 500 yılı aşkın bir süre bulunduktan sonra Büyük İskender’in Anadolu topraklarına girişi ve Persler’in Selemes savaşını kaybetmeleri ile bağımsızlığını kazanmıştır.

Assos’un Coğrafi Konumu ve Avantajları İle Tatiliniz Unutulmaz Olsun


Bu tarihi temeller üzerine kurulu Assos (Behramkale) Çanakkale ilinin 87 km güneyinde bulunan Ayvacık İlçesine bağlı bir tatil beldesidir. Tarihi arka planı çok uzun bir geçmişe dayanan Assos, şimdiki zamanda ise Babakale’den başlayıp Küçükkuyu’ya kadar uzanan bölge olarak adlandırılmaktadır. Assos’un bağlı bulunduğu köy olan Behramkale köyü Assos Antik Kenti’nin geçmiş zamanlardan bugüne kadar varlığını sürdürebilen 4km uzunluğundaki surlarının iç bölümünde yer alıyor. Behramkale köyünün en yüksek yerinde bulunan 238 metre yüksekte bulunan Athena Tapınağı M.Ö 6.’da yapımı tamamlanmış bir tapınak olarak adeta bölgeye muhafızlık ediyor. Assos bölgesinde çalışmalarına başlanmış bir Arkeolojik kazı da günümüzde aktif olarak sürdürülmektedir. Assos’a ulaşmak için misafirlerimizin Kuzey Ege’ye gelmeleri gerekmektedir. Misafirlerimiz bu yolculuğu kara yolu ile yapmam isterlerse Çanakkale Boğazı’nı geçerek Assos Pedasos Altınel Otel’e ulaşabilirler. Bu rota ile Çanakkale’ye gelen misafirlerimiz boğazı geçmek adına Gelibolu, Eceabat veya Kilitbahir noktalarından feribota ulaşım sağlayabilirler.

Öte Yandan Gestaş tarafından Çanakkale Boğaz’ına düzenlenen seferler için misafirlerimiz, Gestaş’ın internet sitesini kontrol ederek yukarıdaki noktalardan Otelimize ulaşmak için tarih ve saat soruları ile ilgili cevapları bulabilirler. Öte yandan Çanakkale Boğazı geçildikten sonra şehir merkezinden Assos Pedasos Altınel Otel’e kadar ulaşım süresi ise yaklaşık olarak bir saat civarındadır. Assos büyük şehirlere görece yakın olması hayli revaçta bir tatil beldesi olmaya emin adımlarla ilerliyor. Assos’a kadarken Bazı lokasyonlar ve Assos ile olan karayolu uzaklıkları aşağıdaki gibidir:

 • Assos-Ayvacık: 17km
 • Assos- Küçükkuyu :26km
 • Assos-Çanakkale: 80km
 • Assos-Ayvalık : 110km
 • Assos-İstanbul : 427km
 • Assos-İzmir : 290 km
 • Assos-Ankara :690 km

şeklindedir. Ayrıca misafirlerimiz karayolu ve feribot süreçleri ile yolculuk etmek yerine hava yollarını ve Edremit Havalimanı  üzerinden Assos Pedasos Altınel Otel’e ulaşım sağlayabilirler.

Assos’taki Doğa Turizminin Göz Alıcı İhtişamına Bayılacaksınız


Uzun bir tarihe geçmişe yaslanan mazisi ile Ege’nin gözbebeklerinden olan Assos Pedasos Altınel Otel ile misafirlerimiz hem bu çok yoğun tarihi dokuyu yakından tanıma imkanı kazanıyor hem de birçok tatil severin aradığı gibi çok güzel bir su ve mükemmel bir tatil planı rotası oluşturuyor. 30 sene öncesine dayanan arkeolojik kazılar sonucunda elde edilen bulgular doğrultusunda yapılanma yasağı konulan Assos diğer birçok tatil beldesinin aksine dikey yapılanmanın çok nadir görüldüğü bir doğal ve tarihsel cennet adeta. Adeta bu yapılanma yasağının sahil kesimi için de uygulanıyor oluşu burada bulunan tarihi dokunun korunduğuna dair hepimizi çok sevindiren haberler olarak karşımıza çıkıyor.Assos Pedasos Altınel Otel’e uğrayıp da bazı bölgeleri işlerinize ne yazık ki dönemezsiniz! İsterseniz hep birlikte sizlere bir gezilecek görülecek yerler rehberi hazırlayalım.

 • Assos Antik Kenti
 • Assos Limanı
 • Behramkale Köyü
 • Apollon Smintheus
 • Adatepe
 • Yeşilyurt

Assos Pedasos Altınel Otel misafirlerimizin bu bölgeleri de ziyaret etmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Assos’un Nefes Kesen Berrak Suyunda Huzur Bulacaksınız


Assos uzun seneler boyunca çıkartılan yapılanma yasaları, bölge halkı ve bölgeye gelen turistlerin eforları bir araya gelerek doğal yapısı büyük ölçüde değişmeden korundu. Bu bağlamda Assos diğer tatil beldelerine nazaran biraz daha kısa bir yapılaşmaya sahip. Yatay yapılanmanın daha az görüldüğü bölgede bazı koylar ve sahiller yüzmek için oldukça güvenli ve elverişli iken öte yandan bazı koy ve sahiller yüzmek için hem güvenli değil hem de doğa şekilleri açısından müsait değildir. Assos’da yüzülebilecek bölgeler ise şöyledir; Assos Liman, Kadırga Koyu, Sivrice, Sokazağzı, Koruba şeklinde sıralanabilir. Assos otel sayısı bakımından birçok tatil beldesinden daha az sayıda otele sahip olması açısından misafirlerine biraz daha sakin bir tatil imkanı sunuyor.

Sizlere Sunduğumuz İmkanlar İle Hayalinizin Tatilini Yapma Fırsatı Yakalayın


Hem tarihi dokusu hem doğal güzellikleri, hem de egenin eşsiz suları eşliğinde bölgenin en güzel koyu olan Kadırga Koyu’nda yer alan Assos Pedasos Altınel Otel tüm odalarında uydu yayınlı Led TV, klima, odaya özel banyo hizmeti, minibar, ücretsiz ve yirmi dört saat kesintisiz wi-fi bağlantısı sunmaktadır. Ayrıca plajda bulunan beach bar ve yiyecek servisleri ile Assos Pedasos Altınel Otel misafirleri günlük ihtiyaçlarını rahatla karşılayabilirler. Assos Pedasos Altınel Otel misafirlerinin dostlarını da unutmuyor ve otele evcil hayvan girişine de izin veriyor. Tabi ki siz misafirlerimizin aklına ilk gelen sorulardan olan yemek servisimiz ise, yarım pansiyon olarak alakart menümüz ile onlarca farklı çeşit ile her türlü yemek zevki ve ağız tadı için siz değerli misafirlerimizi bekliyor. Özellikle ege bölgesinin kara elması zeytin ile kahvaltılarımızda doğal zeytinlerimiz yemeklerimizde has zeytinağları ile hem ruhen adeta bir saklı cennet olan Assos Pedasos Altınel Otel sizlere daha sağlıklı bir yaşamın da kapılarını açıyor. Bölgenin bütün mükemmel ve doğal ürünlerini bir araya getiren otelimiz sizlere Ezine’nin muhteşem beyaz peynirini dağlardan toplanan dağ kekiklerini ve yerel üreticiler tarafından üretilen lezzetli etlerini siz değerli misafirlerimizin görüşüne sunmak için sizleri bekliyor. Öte yandan Pedasos Altın Otel’de bütün bu turizm faaliyetleri dışında otel içinde de misafirlerimizin tatilinden her konuda memnun olmaları için çeşitli etkinlikler de düzenliyor. Bu bağlamda konuklarımız masa tenisi, plaj voleybolu gibi etkinler ile daha da keyifli bir tatil geçirebilirler.  2020 Mart ayında 36 oda kapasitesi ile hizmet hayatına başlayan otelimiz toplamda beş bloktan oluşan bir bölgede dört suit ve her bir suit odada üç ya da dört kişinin rahatça konaklayabileceği bir alana kurulmuştur.

Pedasos Altınel Otel İle Kaliteli Bir Tatil Yapmanın Farkını Sonuna Kadar Hissedin


Öncelikle hem bütçe hem de her türlü misafir için mükemmel bir hizmet sunmayı amaçlayan otelimizin en büyük başarı kanıtı siz değerli misafirlerimizsiniz. Otelimizin yegane prensibi “Müşteri Memnuniyeti Standart”’larımız göz önüne alındığında bizlerin ilk hedefi misafirlerine unutulmaz bir tatil sağlamaktır. Hem Ege’nin serin sularının keyfini sürmek isteyen hem de yapmış olduğu tatilde kültür turizmini de çok fazla geride bırakmak istemeyen kişiler için adeta bulunmaz hint kumaşı olan Pedasos Altınel Otel sizlere saklı cennet Assos’ta tatil yapma imkanı sürüyor. Söz konusu Assos otel tavsiye etmek ya da bir otelde kalmak olduğunda aklınıza gelecek en iyi Assos oteli ve en güzel Assos oteli’nin Pedasos Altınel Otel olacağına şüpheniz olmasın. Biz tüm ŞÜPHELERİ ortadan kaldırmak için sizlere hem Assos otel fiyatlarına ölçüsünde hem çok uzun süreler aklınızdan çıkmayacak bir tatil yaşatmaya hazırız!

Evcil Hayvan Dostlarımızı Da Bekliyoruz!

Pedasos Altınel Otel olarak biliyoruz ki ebedi dostlarımızın da aynı yol arkadaşları gibi dinlenmeye tatil yapmaya kimi zaman deniz görmeye çok ihtiyacı olduklarını hele ki son günlerde dünya gündemini yakından etkileyen bir pandemi sonrasında onları iki kat düşünmemizi evlere hapis olan bu güzel arkadaşlarımızın otele girişlerine tam izin vermektedir. Misafirlerimiz ile birlikte konaklama imkanı bulan evcil hayvanları için de misafirlerimize gösterdiğimiz aynı hassasiyet, dikkat, özveri ve özen göstermeyi de ihmal etmiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın!
× Whatsapp İletişim