4 2
Assos Pedasos Altınel Otel
Haziran 13, 2020
pedasos yemek
Assos Otelleri
Haziran 13, 2020

Assos Otel Önerileri

Pedasos Altinel

Her Anlamda Ayrıcalıklı Bir Tatil Yapmak İsteyenler İçin En Uygun Yer: Pedasos Altınel Otel!

Tarihin derin kültürlerini taşıyan Assos’ta doğa ile iç içe, en güzel Assos otelinde her anlamda ayrıcalıklı bir tatil yapmak ister misiniz? Otelimiz Pedasos Altınel Otel, tam da size ihtiyaç duyduğunuz, hayal tatili yaşatmak için kapılarını sonuna kadar açıyor. Size son derece özel ilgileriyle yaklaşacak personellerimiz, geniş ve ferah odalarımız, denize sıfır konumumuz, eşsiz manzaralarımız ile en güzel anılarınızı biriktireceğiniz otelimizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Assos otel önerileri listelerine adımızın çoktan yazdırmış olmanın haklı gururunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kültürlerin Buluştuğu Antik Kent Assos

Halk arasında daha çok Behramkale olarak bilinen Assos, Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesine 17 km uzaklıktaki Behramkale Köyü’nde bulunan bir antik kenttir. Midilli adasının karşı tarafında kurulmuştur. Tarih boyu Pers, Lidya, Pergamon ve Roma egemenliği altında bulunmuş olan antik kent bölgesi, Orta Çağ’da terk edilmiş olup 1880-1883 yılları arasında Amerikan Arkeoloji Enstitüsü’nün gerçekleştirdiği çalışmalar esnasında Amerikalı mimar Francis H. Bacon tarafından bulunmuştur.

Aristo’ya Ev Sahipliği Yapan Eşsiz Antik Kent

Assos aktif bir konum olarak yer aldığı dönemde bölgedeki tek büyük limana sahipti. Dolayısıyla gelen geçen gemiler oldukça fazlaydı ve Assos bu gemiler sayesinde zengin olmuştu. Antik Çağ’ın büyük düşünürlerinden Aristo, bu antik kentte üç sene yaşamış ve burada bir felsefe okulu kurmuştur. Kent, Pavlus tarafından ziyaret edildiği için Hıristiyanlar tarafından kutsal bir yer olarak kabul edilmektedir. Kentin büyük bir antik tiyatrosu da bulunmaktadır.

Paylaşılamayan Bölge

Assos’ta her ne kadar ilk iskan eden topluluğun kimler olduğu bilinmese de Tunç Çağı’ndan beri kesintisiz iskan edilmiş olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Bizans Dönemi’nde piskoposluk merkezi haline gelen Assos kenti 1080 senesinde Selçukluların egemenliği altına girmiş fakat 17 yıl süren bu egemenlik sonrasında Türkler bölgeden uzaklaştırıldığı için bir süre daha (1330 yılına kadar) Bizans hakimiyeti Assos’ta devam etmiştir. 14. Yüzyılda Karesi Beyliği’nin topraklarında iken bütün Çanakkale bölgesi ve çevresi ile beraber 1359’da Sultan I. Murat’a satılarak Osmanlı topraklarının bir parçası haline gelmiştir.

Adımız Nereden Geliyor?

Assos’un en eski adının Pedasos olduğu ve Assos isminin Pedasos isminden türeyerek geldiği söylenmektedir. Coğrafyacı Strabon da Leleglerin Assos civarındaki bölgede olduklarını söylemiştir. Fakat Strabon, bir Leleg kenti olan Pedasos’un kendi çağı döneminde terk edilmiş olduğunu ve artık var olmadığını ileri sürmektedir. Dolayısıyla kesintisiz iskan yaşanmış Assos ile Pedasos’un aynı yer olduğu yüzde yüz emin bir şekilde söylenememektedir. Pedasos, Troia Savaşı esnasında Akhilleus tarafından yıkılmıştır.

Hayatınızın En Huzur Dolu Tatillerinden Biri

Kültür diyarı Assos’un en gözde koyu Kadırga Koyu’nda denize sıfır bir konumda en güzel Assos otelini kurduk. Yepyeni konseptimizle, havuzumuz ve özel plajımızla size hayatınızın en unutulmaz tatillerinden birini yaşatmak için dört gözle sizleri bekliyoruz! Beraberinizde getireceğiniz evcil hayvan dostlarımız için kapılarımız sonuna kadar açık. Otelimizde beş blok, 4 süit, üçer  ve dörder kişilik toplam 36 odamız sizin her türlü ihtiyaçlarınızı düşünerek tasarlanmış olup size güvenli ve huzurlu bir tatil atmosferi oluşturmayı hedefledik. Ayrıca evcil hayvanları ile birlikte tatil yapmak isteyenler için ayırdığımız iki adet blok daha bulunmaktadır. Sizinle ilgilenilen özen, dikkat ve sevgi ile evcil dostlarımızla da ilgilenmeyi, onlara da huzurlu hissettirdikleri bir ortam yaratmayı gönülden istiyoruz. Pedasos Altınel Otel; sevgi, hoşgörü ve huzuru en temel yapı taşı haline getiren benzersiz işletme anlayışı ile sizi memnuniyet içerisinde görmenin coşkusu ile sizi kucaklıyor.

Ev Konforunda Rahat Odalarımız İle Tatil Keyfiniz İkiye Katlanacak

Otelimizde üçer ve dörder kişilik olmak üzere toplam 36 adet odamız bulunmaktadır. Assos otel tavsiyeleri konusunda bir adım öne çıkmamızı sağlayan üst düzey konforlu odalarımız sizleri beklemekte. Bu odaların her birinin içerisinde uydu yayınlı Led TV, klima, kişiye özel banyo, minibar, WİFİ bağlantısı mevcuttur. Sizin rahatınız için düşünülerek döşenmiş parke zeminli odalarımızda özenle seçilmiş eşyalar size çok daha ferah ve anlam dolu hissettirecek. Hijyen konusunda oldukça hassas davrandığımız yüzme havuzumuzda ve otelimize özel sahilde bulunan beach barda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, hızlı ve temiz servisimiz ile suyun tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Ruhun Gıdası Canlı Müzik De Sizlere Eşlik Ediyor!

Otelimizde yarım pansiyon sistemi ile konaklayabilirsiniz. Pedasos Altınel Otel alakart menüsü ve açık büfesi ile sizleri tatil keyfinizi yaşarken de muhteşem lezzetlerden mahrum bırakmayacak, tadı damağınızda kalacak lezzetler ile buluşacaksınız. Assos’un eşsiz zeytinleri, zeytinyağları, dağ kekikleri, Ezine peynirleri ve Ayvacık etleri sizleri bekliyor. Yerel yiyeceklerimizle ve açık büfemizde sizlere sunmak için heyecanla beklediğimiz sürprizlerle tatilinizin en güzel anlarında sizlere eşlik ediyor olmayı umut ediyoruz. Belirli günlerde de canlı müziklerimizle vücudun besin ihtiyacını giderdiğimiz kadar ruhunuzu da beslemek, yenilemek, canlandırmak, coşkulandırmak istiyoruz. Pedasos Altınel Assoss otel Çanakkale’ye ziyaret gerçekleştiren tüm müşterilerin yüzde yüz memnuniyet oranı ile ayrılmaları adına tatillerini muhteşem kılmak için her türlü detayı sizin konforunuz ve mutluluğunuz için düşünüyor.

Sizleri Otelimizden Alıp Nefes Kesici Bir Maceraya Çıkarıyoruz

Pedasos Altınel Otel’de sizin için farklı aktiviteler düzenliyoruz. İsteğinize bağlı olarak size otelimizden alınıp Kaz Dağları, Truva, Assos gibi tarihi bölgeleri gezeceğiniz, hem keyif alıp hem keşfedeceğiniz eşsiz ve unutulmaz bir maceranın parçası olmayı teklif ediyoruz. Assos otelleri arasında en güzel deneyimi yaşayabileceğiniz otel burada size bekliyor.

Sağlığınız Ve Güvenliğiniz Bizim İçin Her Şeyden Önemli


Pedasos Altınel Otel’de
her şeyden önce sizin sağlığınızı ve güvenliğinizi göz önünde bulundurarak önlemler alıyoruz. 24 saat açık resepsiyonumuzda günün her saati size yardım etmek için hazır olan personel arkadaşlarımızı bulabilirsiniz. Oda servisleri, günlük temizlikler, ücretli çamaşırhane ve ütü servisi, plaj ve havuz kenarlarında güvenlik kurallarına dikkat edilerek hizmetinize sunulmuş ücretsiz yararlanılabilen şezlong ve şemsiyeler sizler için en konforlu alanı sunabilmek adına tarafımızdan hazırlanmış durumdalar.

Otel işletmecilerimizden biri doktor olmakla beraber Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda hem Koronavirüsü (COVID-19) hem de diğer hastalıklar bağlamında her türlü önlem otelimiz tarafından alınmaktadır. Misafirlerimizi otelimize kabul ederken ateş ölçümü gerçekleştiriyoruz. Resepsiyon kısmının önündeki dezenfektan içeren paspas önlemlerimizden bir diğeri. Resepsiyon ve açık büfelerin önünde sosyal mesafeyi sağlayacak şekilde düzenlenmiş aralıklar bulunmaktadır. Otelimizin genelinde uyarı levhaları ve her blokta dezenfektanlar bulunmaktadır. Odalarımızı ve tuvaletlerimizi sık sık dezenfekte ediyor ve plaj ile havuz kenarında en güvenli mesafe kurallarını gözeterek yerleşimleri yapıyoruz. Personel ekiplerimiz belirli zaman aralıkları ile bu konuda ciddi eğitimler almakta ve bireysel koruyucu ekipmanlarını kullanarak sizlere hizmet etmektedir.

Otel odalarımız yeni tasarımlarına kavuşmuş ve farklı konseptlerde hazırlanmışlardır. Kaptan Köşkü, Güneş Odaları, Ida Odaları, Zeytin Odaları ve Deniz Odaları adlarını alan toplamda 5 adet blok bulunmaktadır. Odalarımızın hepsi deniz manzaralı olup oldukça geniş ve ferah odalardır. Her odada 82 ekran LED TV, klima, telefon, minibar, saç kurutma makinesi, tuvalet ve duş bulunmaktadır. Odalarımızda tek kişilik, çift kişilik ya da üç tek kişilik yataklar bulunmaktadır. Talepleriniz doğrultusunda odalarımıza birer ekstra yatak eklenebilmektedir. Sevdiklerinizle eşsiz bir tatil geçirmeniz için gereken her türlü konforu sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Restaurant Ve Barda En İyi Şekilde Hizmetlerimizi Sunuyoruz

Tatil deneyiminizi en üst seviyeye taşıyabilmek adına restaurantımızda açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yarım porsiyon şeklinde hizmet veriyoruz. Bu saatler dışında plaj ve havuz keyiflerinizde size eşlik edecek olan hafif yiyecek alternatiflerimiz ücretli bir şekilde talebinize bağlı olarak hizmetinize sunulacaktır. Ek olarak günün tüm saatlerinde restaurantımızda ücretli bir şekilde alabileceğiniz A La Carte menüsü mevcuttur. Pedasos Altınel Otel’de bir tanesi otel içinde, diğeri ise plajda ve havuz başında olmak üzere toplam iki tane barımız mevcuttur.

Assos’ta Görülmedik Yer Bırakmayayım Diyenler İçin Assos Turu

Assos gibi bir yerde tatil yapmak isteyen misafirlerimizin bir çoğu otelimizde konakladıkları esnada Assos’un gezilmedik, görülmedik yeri kalmasın istiyorlar. Bu doğa harikası antik kentin her köşesini gezmek isteyen ve en iyi Assos oteline gelmeden önce fikir sahibi olmak isteyen misafirlerimiz için mini bir Assos turu hazırladık.

 • Günün en güzel saatleri sabah saatleridir. Assos’ta ise sabah saatleri bir başkadır çünkü güne berrak sularda keyif yaparak başlayabilirsiniz. Assos’un insanı büyüleyen bir denizi mevcuttur. Antik Liman’da bulunan plaja mutlaka gitmeli, iskelelerden deniz atlamalısınız. Denizin dip tarafı tamamen taş olduğu için deniz suyu nefes kesici derecede berrak görünmektedir. Halka açık olan Kadırga Koyu’nda keyfinizi sürdürmeye gün boyu devam edebilirsiniz.
 • Gün batımından birkaç saat önce mutlaka Antik Liman’ın yukarısında yer alan Behramkale Köyü’nü görmelisiniz. Çeşitli güzel manzaları, yol kenarındaki tezgah dokumaları, hediyelik eşya alınabilecek yerleri kaçırmanızı istemeyiz. Behramkale Köyü’nün sokakları oldukça güzel ve renkli sokaklardır, tatil keyfinizi ikiye katlayacağına eminiz.
 • Behramkale Köyü’nün çok yakınında Antik Şehir ve Athena Tapınağı bulunmaktadır. Köyü gezdikten sonra buraları gezmeye de gidebilirsiniz. Müzekart alarak iki kez ücretsiz bir şekilde Assos Antik Kenti’ni gezme imkanı bulabilirsiniz. Antik Kent’in belirli ziyaret günleri ve ziyaret saatleri bulunmaktadır. Yaz ve kış mevsimlerinde antik kentin açılış saati 8 iken kapanış saatleri değişebiliyor. Kapanış saatleri yaz mevsimlerinde akşam 8’e kadar uzayabiliyor fakat kış mevsimlerinde akşam 5’te kapanıyor.
 • Gün batımını en az bir kere mutlaka Athena Tapınağı’ndan izlemelisiniz. Antik Kent’in sembolü haline gelen Athena Tapınağı Midilli Adası’na karşı nefes kesici bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır.

Bize Ulaşmak Oldukça Kolay!

Assos otellerine ulaşım imkanları çeşitlidir. Eğer İstanbul’dan araba ile Assos’a gelmeyi düşünen misafirlerimiz olursa onlar için feribotlu ve feribotsuz iki alternatif söyleyebiliriz. Feribot kullanmak istemeyen misafirlerimiz için İstanbul – Assos arası 462 kilometre olup yaklaşık 6 saat 34 dakika sürmektedir. Feribot tercih edecek olan misafirlerimiz için Gelibolu-Lapseki arası feribot 20 dakika, Eceabat-Çanakkale arası feribot 15 dakika ve son olarak Kilitbahir-Çanakkale arası 7 dakika olmak üzere üç adet alternatif mevcut.

Assos’a çevre illerden gelmek isteyen misafirlerimiz için:

 • İzmir ile Assos arası 252 kilometre olup 3 saat 53 dakika sürmektedir.
 • Balıkesir ile Assos arası 150 kilometre olup 2 saat 18 dakika sürmektedir.
 • Çanakkale merkez ile Assos arası 86 kilometre olup 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Assos’a otobüsle gelmek isteyen misafirlerimiz için:

 • Edremit Otogarı ile Assos arası 63 kilometre ve 1 saat 15 dakika sürmektedir.
 • Ayvalık Otogarı ile Assos arası 103 kilometre ve 1 saat 53 dakika sürmektedir.
 • Küçükkuyu ile Assos arası 27 kilometre ve 36 dakika sürmektedir.
 • Ayvacık Otogarı ile Assos arası 18 kilometre ve 19 dakika sürmektedir.

Assos’a uçakla gelmek isteyen misafirlerimiz için:

 • Çanakkale Havalimanı ile Assos arası 85 kilometre ve 1 saat 7 dakika sürmektedir.
 • Balıkesir Havalimanı ile Assos arası 71 kilometre ve 1 saat 23 dakika sürmektedir.

Herhangi bir ulaşım yolunu tercih ederek Assos’a ziyarete gelen misafirlerimize otelimizin konfora, mutluluğa ve huzura açılan kapısı her zaman sonuna kadar açıktır. En güzel Assoss otelini ve hayallerinizin tatilini kaçırmayın, sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız.

1 Comment

 1. Tamar Torun dedi ki:

  4 geceliğine tekrar ziyaret ettik Otelinizi. 3.gelişim her seferinde memnuniyetimiz artıyor. Muhteşem denizi, tertemiz odaları, lezzetli yemekleri ile doyamadan döndük. Saygılı, güler yüzlü personeliniz, işinin ehli restaurant müdürünüz Hakan bey, otelin olmazsa olmazı Serdar bey ve misafirperverlikleri ile bizleri müdavimleri kılan Diana hanım ve Rüçhan beye sonsuz teşekkürler. Sizler olduğunuz müddetçe biz de tatil seçimimizi hep sizle yapacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın!
× Whatsapp İletişim